Sıkça Sorulan Sorular

Genel

Her firmanın ihtiyaçları farklıdır. İlk olarak beraber belirleyeceğimiz ‘’dış ticaret yol haritası’’ ile çalışmalara başlıyoruz. Burada firmanızın dış ticaret alt yapısının incelenmesi ardından tespitler ışığında gerekli aksiyonlar alınıyor.

TENDATA

Tendata sisteminde USA, Panama, Kosta Rika, Meksika, Arjantin, Paraguay, Nikaragua, Salvador, Guatemala, Brezilya, Peru, Bolivya, Ekvador, Kolombiya, Venezüella, Uruguay, Şili, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Pakistan, Kore, Hindistan, Vietnam, Filipinler, Kazakistan, Sri Lanka, Özbekistan, Japonya, Endonezya, Etiyopya, Kenya, Uganda ve Yeni Zelenda’nın direkt ticaret verileri bulunuyor.

Tendata yıllık üyelik sistemi ile çalışır.

Hayır, Tendata üyeliğini aldığınızda sistemde kayıtlı tüm ülke ve bölgelerin verilerine erişebiliyorsunuz.

Bu verilerin paylaşılabilmesi için ülkelerin mevzuatlarının bu verileri paylaşmaya uygun olması gerekiyor. Sistemdeki ülkelerin verileri mevzuatları uygun olduğu için paylaşılabiliyor.

Hedef Ülke Raporları

Dünyada 220 ülke ve bölge bunuyor. Ürünlerinizi tüm pazarlara sunmaya çalışmak zaman ve maliyet gerektirir. Bu yüzden hedef ülke raporları ile doğru pazarları seçebilir ve aksiyona geçersiniz.

Hedef ülke raporları ürüne özel olarak GTIP bazında yapılır. Firmalar, farklı ürünleri için farklı pazarlar hedefleyebilirler. Bu nedenle her bir ürün grubu için rapor hazırlanması firmaları daha doğru sonuca götürecektir.

Müşteri Portföyü

Ürettiğiniz ürünü satabileceğiniz potansiyel müşterileri tespit etmek dış ticaretin temel adımlarından bir tanesidir. Doğru potansiyel müşterileri hedeflemek; firmanızın ve çalışanlarınızın enerjisini, zamanını ve parasını doğru yönetmenize katkı sağlayacaktır.

Doğu tedarikçilerle çalışmak sürdürülebilir üretim için son derece önemlidir. Bu yüzden potansiyel tedarikçilerden haberdar olmak ve teklif almak üreticiler için çok önemlidir.

Oluşturulabilir; fakat müşteri portföyü oluşturmadan önce hedef ülke analizi yaparak odak pazarları belirlemek önemlidir. Bu çalışma sonrasında portföy oluşturmak firmaları doğru sonuca götürecektir.

ADABTE International olarak gerçekleşmiş ticaret verilerine ulaşıyoruz ve bu verilerden portföy oluşturuyoruz. Dolayısı raporladığımız firmalar halihazırda ürününüzün ticaretini yapan firmalardır.

Temsil Hizmeti

ADABTE Temsil hizmeti aldığınızda firmanız adına 1 data ekibi ve 2 direktör olmak üzere toplam 3 kişi görevlendirilecektir. Data ekibi firmanız adına her ay 20 firmalık ilgili portföyü oluşturacaktır. Ardından direktörlerimiz, oluşturulan portföye tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütecektir.

İster ürününüzü ihraç etmek için ürününüzü yurtdışı firmalarına tanıtmak, ister bir ürünü ithal etmek için yeni tedarikçiler bulup onlardan teklif toplamak için temsil hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İhracat ve ithalat süreci aynı mantıkla ilerler. Proje içeriğine bağlı olarak öncelikle data ekibimiz her ay ihracat ya da ithalat yapabileceğimiz 20 firmadan oluşan bir portföy oluşturur. Projenize atadığımız proje direktörlerimiz ise 1 ay içerisinde bu 20 firmadan oluşan portföyle iletişime geçer ve aldığı sonuçları size raporlar. Size sadece karar vermek ve bir sonraki adımda ne yapmak istediğinizi bize bildirmek kalır.

Proje direktörlerimiz İngilizceyi akıcı şekilde konuşan, satış ve pazarlama hususunda çalışmak için uygun karaktere sahip olduğunu uyguladığımız testlerle bize kanıtlamış ve ADABTE oryantasyon sürecini tamamlayarak sizleri temsil edebilme yetkinliğini kazanmış kişilerden oluşuyor.

Tabii ki, hedeflediğiniz yeni pazarlar için firmanıza öncülük edebiliriz. Bu sayede hem yeni pazarlar için aksiyon almış olursunuz hem de mevcut operasyonlarınızı sorunsuzca yürütür ve geliştirirsiniz.

ADABTE International olarak, yurtdışında bulunan direktörlerimiz ile beraber hizmet sunuyoruz. Örneğin, ürününüzü Rusya’ya pazarlamak istiyorsanız firmanızı Rusya’da bulunan ADABTE direktörü temsil edecektir.

Geliştirdiğimiz ADABTE yazılımı ile gelişmeleri anlık olarak takip edebileceksiniz. Bu yazılım ile firmanız adına yapılan telefon konuşmalarını dinleyebilir, tüm faaliyetleri anlık olarak sistem üzerinde görebilirsiniz.

Bizim ile İletişime Geçmek İster misiniz?